KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16033514
nr 1603 3514
Arvid Nilsson
(1914-1981), Sverige
Oljemålning, Segelbåt på sjö. Signerad. Olja på duk, 60x45 cm, yttermått inklusive ram: 73x58 cm
Arvid Nilsson, svensk målare född i Torhamn 1914, död i Stockholm 1981.
Utrop:
500 kr
måndag 4 mars 2024
kl 19:48:14
Arvid Nilsson
Läs mer om Arvid Nilsson